Harry Potter a princ dvojí krve, aneb jak jsem zavítala do kina

4. srpna 2009 v 10:59 | © výtlems.kissa |  soukromé boje
V pátek 31. července jsem se i já s kamarády a bratrem dostala do kina na šestý díl Harryho Pottera. Četla jsem všechny díly (poslední dva v neoficiální verzi) a viděla jsem všechny vydané filmy. Na posledních dvou jsem dokonce byla v kině, takže není divu, že jsem se kvůli pokračování vydala do Děčína.


Sedli jsme si do přeplněného kina a já začala vzpomínat, o čem vlastně princ dvojí krve je. S udivením jsem zjistila, že se mi nehorázně pletou šestý a sedmý díl knihy. Za nás se posadili přibližně stejně staří lidé, jako my, avšak dávali hlasitě najevo, že s nimi cloumá puberta a tím nevědomky dali najevo, že patří do řad s nižší inteligencí. Doufala jsem, že se při filmu ztiší, ale to platilo jen u jedné poloviny z nich. A ta polovina té druhé poloviny mluvila jen když nadávala hlavnímu agresorovi. Ano, tento mladík mě opravdu štval a občas jsem měla sto chutí ho bouchnout svou praktickou taškou přes rameno. Nešlo mi ani tak o to, že vyrušoval, protože takových lidí tam byla sposta. Víc mi vadilo, co říkal.

O tom jsem ale původně psát nechtěla. Takže se pustíme do filmu. Předem se omlouvám, že budu přeskakovat, ale tímhle stylem vždy přemýšlím a vzpomínám.

Hned na začátku, mi zvedlo žaludek, jak se smrtijedi vydali neuvěřitelnou rychlostí ulicemi Londýna. Ano správně, v šestém dílu se vůbec nesetkáváme s Petunií, Dudlym ani Vernonem. Harry laškuje se servírkou a celkově je to už úplně o něčem jiném, než předchozí díly. Ron si najde partnerku a Hermiona přizná, že ho miluje. Harry se zase zamiloval do Jinny, ale ta má přítele a s Harrym začne chodit až ke konci filmu. Zbytech je hlavně o napětí. Úžasné souboje, Brumbálova smrt...

Popravdě, když jsem zjistila, že u toho budu sedět 2,5 hodiny, zděsila jsem se ale nakonec jsem se divila, jak rychle to uteklo. Film mě naprosto pohltil. Je vtipný, napínavý, nejde o pohádku pro malé děti - asi v polovině filmu jsem se dost vyděsila, a to nemluvím o zbytku kina.

Naprosto mě uchvátily efekty a některé hlášky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama