Zastřelit nebo změnit?

28. května 2010 v 17:00 | © výtlems.kissa |  soukromé boje
Co jiného se mnou? Nedávno jsem si uvědomila, že jsem celý svůj dosavadní život nedělala nic jiného, než jedla a kynula. Přežívala jsem na úkor ostatních a ještě jsem občas vyváděla a stěžovala si na ně, ale teď si říkám dost!


Zajeli jsme k "odtučňovačce", jak říkám dietoložce, která mi dala rámcový jídelníček na 8 000 kcal denně, tedy o něco přes 2 000 kcal méně, než jakožto téměř nesportující na počítači a knížkách závislý člověk o mé hmotnosti a váze potřebuji k udržení váhy na stabilní hodnotě. Podle tohoto jídelníčku jsem si naplánovala spotřebu jídla na další týden a spolu s matkou jsme sestavily i jakýsi jídelní lístek, na němž stojí, co budeme jaký den mít k obědu.

Další protiopatření týkající se mé, jak to jen říci, závislosti na ostatních (řekla bych mého parazitního způsobu života, ale to zní, jako bych byla veš nebo tasemnice, ačkoli občas mě chytí taková žranice, že to vypadá, že mám tasemnici v žaludku, což se vyvrátí až o několik dnů později, kdy vyjde najevo, že jsem přibrala o celé 2 kg) by mělo být hledání brigády, což mě snad odpreparuje od matčiny peněženky.

Třetí krok - nakupování sama za sebe - je zatím v nedohlednu, protože se mě kdysi dávno chytla fobie z nakupování v krámech jakékoli velikosti s výjimkou knihkupectví a dosud se mi jí nepodařilo zahnat, ale v červnu (snad) dostanu řidičák a máma mě požene každou sobotu do Kauflandu, abych měla trénink, tak si snad zvyknu.

Samozřejmě se chystám zatočit i se svojí leností, což je možná ještě tvrdší oříšek než předchozí problémy, jelikož je velmi zrádná a ovlivňuje veškeré mé chování a jednání, jinak řečeno, na tomto bodu závisí splnění předchozích tří předsevzetí. Vlastně mi zrádnost lenosti připomíná, co říkala "odtučňovačka" o ukládání tuku v břichu - břicho je nejhorší místo, kam se může tuk ukládat, protože se zdá, že je jen v podkoží, ale on pomalu prorůstá do všech orgánů; jater, slinivky, srdce… S leností je to vlastně to samé, pomalu prorůstá do všech činností a najednou máme co dělat, abychom se přinutili jít si zaběhat, jen tak se projít, dokonce i namazat si chleba máslem a dát si na něj salám (místo toho sáhneme po rohlíku a párku, které můžeme hned, bez jakékoli úpravy, strčit do pusy.

Takže abych to shrnula - snažím se začít žít nový život a konečně převzít zodpovědnost, které se možná bojím víc než nákupů. První krok jsem již udělala a chystám se na další, ale nejdřív musím opsat knížku mé kamarádky (autorky parodie na dívčí román s názvem "Smutek sluší bárbínám"), aby jí mohla poslat nakladateli, což plánuji udělat do konce příštího týdne a nenechám se otrávit svojí blbostí, díky které jsem včera smazala část, kterou jsem přepisovala dvě hodiny (tak za tohle bych se nejradši zastřelila).

Jo a jinak se taky chystám přinutit k dokončení několika povídek, čtyř fan flashů a k započetí série obrázků. J Takže zas má tři pozadí plánů a nulovou šanci všechno zvládnout. :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maruška | Web | 28. května 2010 v 17:29 | Reagovat

U tebe probíhá novuzrození? Já jsem celkem spokojená taková, jaká jsem.

2 thereskaaaaa | Web | 28. května 2010 v 17:54 | Reagovat

Budu držet palce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama