Září 2011

Skoro jak Popelka

15. září 2011 v 19:39 | © výtlems.kissa |  soukromé boje
Snad každý z nás jako malý poslouchal rodiče, jak mu čtou pohádky, nebo se alespoň na nějaké díval v televizi. Vždycky mi přišlo strašně hloupé, že je tam nějaká chudá holka, ke které přijede princ, zamiluje se a vezme si ji. No řekněte sami, děvečka, co div že nespí s vepři, se ze dne na den stane královnou a promenáduje se v krásných šatech. A touž vůbec nezmiňuju, že nemá žádné problémy s tím, že jí najednou každý sleduje a nonstop se kolem ní někdo motá. A pak že šťastní na věky.

Důvod, proč to tu píšu je, že si teď přijsu jako jedna z těch děveček. Ne snad, že by si pro mě přišel princ a vysvobodil mě ze spárů draka, pekla či černokněžníka, ale za pár dní se ze své malé severočeské vesničky, v níž žije dohromady jen něco přes 500 lidí, do jihomoravské metropole s více než 300 000 obyvateli. A mám z toho řádně nahnáno! :D

Ono největší problém je v lidech samotných a v tomto případě ve mně. Když si vezmete průměrného severočecha, vypadne vám z toho ne moc sebejistý a málo společenský člověk (a kdybych měla mluvit o sobě, tak jsem na tom v těchto ohledech ještě o dost hůř), naopak jihomoravané jsou proslulí společenskostí.

No nic, musím zabojovat a nějak to tam ty tři roky vydržet a kdo ví, třeba si tam pak rovnou udělám navazující magisterské studium a skejsnu tam zcela dobrovolně další dvě léta.

Budou se tu bourat zdi a strop

2. září 2011 v 9:28 | © výtlems.kissa |  chod blogu
Muhahaha, já si prostě nedám říct! Rozhodla jsem se to tu kompletně přeorat a rozdělit blog na 4 divize (4 různé blogy se stejným názvem). Momentálně mám všechny divize vytvořené, přemístila jsem většinu článků a těď se pustím do úpravy menu a mazání přemístěných článků. Úplně nakonec si nechám přehazování povídek, protože ještě přemýšlím, jestli nechám dosavadní systém, nebo ho pozměním.

Mimochodem tyto divize najdete na adresách: